Olsztyn oferuje wiele interesujących miejsc. Te polecamy szczególnie.

 

Stare Miasto

Wysoka Brama i Stary Ratusz, zbudowane w XIV wieku oraz neogotycki kościół ewangelicko-augsburski. Na olsztyńskiej Starówce odbywają się corocznie koncerty, spektakle teatralne i wydarzenia rozrywkowe organizowane w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

http://www.olsztynskielatoartystyczne.pl/

Zamek Kapituły Warmińskiej

To miejsce, w którym w latach 1516-1519 żył i pracował Mikołaj Kopernik. W jednym z zamkowych krużganków zachowały się do dziś pozostałości rysunku ściennego, obrazującego obserwacje ruchu słońca, wykonanego własnoręcznie przez Mistrza. W pobliżu zamku znajduje się wykonany z brązu pomnik słynnego astronoma, który siedzi w swoim ulubionym miejscu. Jak mówią podania, tu właśnie miał zwyczaj zatrzymywać się podczas codziennego spaceru do Katedry. Z zamkowej wieży roztacza się piękny widok na panoramę miasta.

http://muzeum.olsztyn.pl/

 

Bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła

Najstarszy, gotycki Kościół w Olsztynie, słynący z Koncertów Organowych. Odbywają się od 1978 roku, w letnie niedziele o godzinie 20.00, z udziałem uznanych wykonawców polskich i z zagranicy. Jednym z pierwszych, sławnych wykonawców grających na olsztyńskich organach, był w latach 1898-1900 Feliks Nowowiejski, twórca melodii do utworu „O Warmio moja miła”.

 

Planetarium

Od ponad czterdziestu lat przybliża widzom w różnym wieku wiedzę na temat otaczającego nas wszechświata. Oprócz pokazów tematycznych olsztyńskie planetarium posiada bogatą bibliotekę, liczącą kilka tysięcy książek oraz kilkadziesiąt tytułów czasopism, głównie z zakresu astronomii i astronautyki.

www.planetarium.olsztyn.pl

Naszym Gościom oferujemy kupony rabatowe w wysokości 25% w ramach akcji „Nocujesz-Zyskujesz”. Informacje na temat akcji znajdują się na naszej stronie głównej.

Obserwatorium Astronomiczne

Mieści się w zabytkowej wieży ciśnień, wybudowanej na wzgórzu Świętego Andrzeja. Przy bezchmurnym niebie w Obserwatorium prowadzone są pokazy nieba, to także kolejne miejsce, z którego można podziwiać panoramę miasta.

http://planetarium.olsztyn.pl/pl/obserwatorium.html

Naszym Gościom oferujemy kupony rabatowe w wysokości 25% w ramach akcji „Nocujesz-Zyskujesz”. Informacje na temat akcji znajdują się na naszej stronie głównej.

 

Teatr im. Stefana Jaracza

Najważniejsze, coroczne wydarzenia organizowane przez Teatr to Olsztyńskie Spotkania Teatralne oraz Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Demoludy”.

Aktualny repertuar znajdziecie Państwo na stronie:

http://teatr.olsztyn.pl/

Filharmonia Warmińsko-Mazurska

Filharmonia Warmińsko-Mazurska organizuje cykliczne transmisje „na żywo” z nowojorskiej Metropolitan Opera. Cyfrowy sygnało wysokiej rozdzielczości dociera do uczestników za pomocą satelity z zaledwie kilkusekundowym opóźnieniem.  Ciekawostką w czasie tych transmisji są rozmowy z gwiazdami przedstawień i możliwość spojrzenia za kulisy w przerwach spektaklu. Olsztyńska Filharmonia jest również organizatorem międzynarodowego Kursu i Konkursu Gitarowego, w którym co roku uczestniczą mistrzowie gitary z całego świata. Aktualny repertuar znajdziecie Państwo na stronie:

http://filharmonia.olsztyn.pl/

Teatr Lalek

Anima - Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych - to cykliczny przegląd ciekawych i różnorodnych przedstawień krajowych i zagranicznych. Organizowany jest nieprzerwanie od 1997 r. Organizatorom zależy na przekonaniu widzów, że Teatr Lalek to miejsce przyjazne, sprzyjające umacnianiu więzi rodzinnych.

Aktualny repertuar znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

 

Centrum rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”

  • plaża Miejska i kąpieliska
  • wypożyczalnie sprzętu sportowego
  • boiska i hala do siatkówki plażowej
  • wodny plac zabaw
  • skatepark, snowpark
  • trasy rekreacyjno-sportowe
  • centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego
  • squash, siłownia, odnowa biologiczna

http://www.ukiel.olsztyn.eu/

Nocując w naszym obiekcie otrzymacie Państwo kupon rabatowy w wysokości 25% na wszystkie w/w atrakcje, w ramach akcji „Nocujesz-Zyskujesz”. Informacje na temat akcji znajdują się na naszej stronie głównej.

Park Centralny

Park o powierzchni 13 ha, zaprojektowany w stylu angielskim, położony w centralnej części miasta, wzdłuż rzeki Łyny. W parku jest wiele ścieżek spacerowych i tras rowerowych, mostki przez Łynę, mały amfiteatr, dziecięcy plac zabaw, przystań kajakowa, altany. Na szczególną uwagę zasługuje eliptyczna fontanna z nocnym podświetleniem. W fontannie znajdują się monumentalne półkule, symbolizujące układ słoneczny, któremu Mikołaj Kopernik poświęcił dzieło swojego życia, pod nazwą „O obrotach sfer niebieskich”.

Aquasfera

Obiekt oferuje basen olimpijski o długości 50 m, sauny, jacuzzi, zjeżdżalnie, które umilą Państwa pobyt w Olsztynie. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Odbywają się tu liczne zawody pływackie. Dla kibiców przygotowano trybuny które mogą pomieścić ponad 1500 osób.

http://www.aquasfera.olsztyn.eu/

Naszym Gościom oferujemy kupony rabatowe w wysokości 25% w ramach akcji „Nocujesz-Zyskujesz”. Informacje na temat akcji znajdują się na naszej stronie głównej.

Leśne Arboretum Warmii i Mazur

To wyjątkowe miejsce dla miłośników przyrody. Arboretum to ogród botaniczny, który poza kolekcjonowaniem roślin drzewiastych, zajmuje się także prowadzeniem badań naukowych edukacją przyrodniczą. Arboretum w Kudypach zaprasza także do Lapidarium geologicznego. Jest to kolekcja kamieni i głazów narzutowych z terenu Warmii i Mazur.